top of page

Selim Selçuk'un bestelerinden oluşan Projesi Miles Kuçles. ayni zamanda isminin tersten yazılışı.

Selim Selçuk'un 80ler ve 90larda yaptığı besteler bunlar. Herbirinin ayrı bir hikâyesi var. Önce 2006 da kayıt edildi, başka bir ekip ile.

Sonra da 2010-11 civarı tekrar kayıt edildi , Hakan Kurşun'un Stüdyosunda.

Ayni gün prova ve kayıt şeklinde kayıt edilmiştir. Vakit ve bütçe sıkıntısından dolayı.

Çalanlar : Selim Selçuk, Ali Perret, Meriç Demirkol ve Matthew Hall .

PBM'den internette satışa sunuldu. İtunes , Spotify ve Deezer da..

Selim Selçuk'un ilk albümü "MİLES KUCLES".

DOWNBEAT'te MİLES KUÇLES :

http://downbeat.com/news/detail/in-istanbul-a-display-of-national-culture

  Selim Selçuk Orkestrası          "Babamın Şarkıları"

 

Selim Selçuk Orkestrası "Babamın Şarkıları" konserlerinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu sanatçılarından Lütfiye Özer kemençe, Ege Gamze Yıldız tambur, Hakan Hataylı ve Merve Utandı Kalkan solist, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu'undan Serdar Bişiren perküsyon ve İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'ından Ayşe Ayan kanun, Erman Türkeli piyano ve Selim Selçuk perküsyonda yer alıyor.

Ayrıca Güzin Değişmez, Münip Utandı, Yaprak Sayar gibi değerli konuk solistler ve sürpriz isimleri ağırlayan orkestranın Nisan ayında Summart Sanat Merkezi'nde verdiği konserde konuk solist Atakan Akdaş, Haziran 2017'de Zorlu PSM'de verdiği konserde Dilek Türkan ve Atakan Akdaş'tı.

Müzik çalışmalarının yanı sıra babası Münir Nurettin Selçuk’un eserleri üzerine 2015'te NTV Radyo'da "Bir Tatlı Huzur Almaya Geldik" adlı program dizisini hazırlayan ve sunan Selim Selçuk, bu programları aynı yıl televizyona taşıdı. TRT Müzik kanalında yayınlanan "Babamın Şarkıları" adlı televizyon programınında Münir Nurettin Selçuk'un eserleri sunuldu ve müzik yaşamı üzerine söyleşiler yer aldı. Münir Nurettin Selçuk'u hem gençlerimize hem de dünya çapında tanıtmayı amaçlayan sanatçı, buna yönelik kurduğu Selim Selçuk Orkestrası ile Babası Münir Nurettin Selçuk'un eserlerini seslendirmektedir. 

bottom of page