top of page

RÖPORTAJLAR

Evet, güzel şeyler, hem de çok güzel şeyler... Üstelik arka arkaya. Teşekkürler Öngür, Ses, Selçuk ve Plak Mecmuası. Böyle bir zamanda yaptığınıza ‘tarih yazmak’ denir.

Earlier this year, at the age of 61, Istanbul-based drummer Selim Selçuk released his first recording.  

The tangled rhythms and harmonies were rooted, though, in simple, instantly memorable melodies (like the four-note theme of Selçuk’s “God Bless The Funk”).

Even though I had to travel a short distance to Club Quartier for my tickets instead of directly at the venue, I was able to find myself a front row seat. 

Konser öncesi biletimi Baba Sahne’den almayı beklerken Club Quartier’e kısa bir yolculuk yapmak zorunda kalsam da, dönüşte en öndeki yerimi aldım. Kadro lezizdi: alto saksofonda Meriç Demirkol, kontrbasta günün sürprizi ve Matt Hall’ın yerine bu akşam bizlerle birlikte olan Kağan Yıldız ve piyanoda Ali Perret.

atırladığım kadarıyla Selim Selçuk’u ilk kez 1987’de Bodrum Mavi’de dinlemiştim. Erkan Oğur’un da yer aldığı trioda, sanırım diğer müzisyen Ali Perret idi. O sıralar yurtdışında yaşadığım için ancak yazları Türkiye’ye geliyordum ve iki yıl sonra 1989 yazında İstanbul’da, Naima Jazz Kulübü’nde mekânın sahibi olarak karşılaştım. ...

Endülüs’te Raks, Dönülmez Akşamın Ufkundayız, Kalamış (Yok Başka Yerin Lütfu), Aziz İstanbul, Sevdiğim Dünyalar Kadar, Beni Kör Kuyularda Merdivensiz Bıraktın... Münir Nurettin Selçuk eserleri. Çocuklarımız da eserlerimiz midir? L...

Türk müziğinin önemli isimlerinden Münir Nurettin Selçuk’un oğlu Selim Selçuk, TRT Müzik’teki ‘Babamın Şarkıları’ programında, izleyenleri hatıralarla dolu bir yolculuğa çıkarıyor

'Kör Kuyular', 'Kalamış', 'Aziz İstanbul', 'Dönülmez Akşamın Ufkundayız'...

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 Dakika”, Türk müziğinin önemli isimlerinden Münir Nurettin Selçuk’un oğlu Selim Selçuk ve Atakan Aktaş’ı konuk etti. İkili, usta bestekarın eserlerinin seslendirildiği “Babamın Şarkıları” konserinden bahsetti.

1 / 1

Please reload

RedBull Dergi. Mart 2018

 Karga Dergi Mart 2018

Selim Sekçuk 15 yaşında
AKŞAM GAZETESİ 1962
JAZZ Dergisi
Filiz Küçük
bottom of page